Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 Msza święta z Sakramentem Chrztu Świętego i roczki w 2019 r.

  • 27.01; 03.02; 24.03; 21.04; 26.05; 21.07; 18.08; 01.09; 20.10; 03.11; 25.12

  • Godz. 11.00

  • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  • 9 czerwiec 2019

  • Przeżywamy w dniu dzisiejszym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła, dzień jedności wszystkich ochrzczonych. Podobnie jak Apostołowie w wieczerniku, tak i my gromadzimy się w naszej świątyni i prosimy Jezusa, by udzielił nam swojego Ducha modląc się: „Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości”.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezję na wyłożenie kostką brukową pozostałą część parkingu przy kościele..

 

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu" i speł­nienie zwykłych warunków odpustu.

 

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz.15.30.

 

W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Dziękując Matce Najświętszej za Jej obecność w Wieczerniku, chcemy również dziękować za Jej obecność w życiu Kościoła i narodu w naszej ojczyźnie. Uszanujmy charakter tego dnia. Wyrazem tego w dniu jutrzejszym niech będzie nasze uczestnictwo we Mszy św. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00; i 18.00.

 

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła", kiedy to karmiąc się sło­wem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki prak­tykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostateczne­go celu.

 

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

 

Również w czwartek 13 czerwca będziemy obchodzili w naszej parafii kolejny Dzień Fatimski. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej, a także wszystkich wrażliwych na słowa orędzia fatimskiego „Odmawiajcie różaniec, czyńcie pokutę". Zapraszamy do przed figurę Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.30. Szczególnie serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci naszej parafii, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i I Komunii św.

 

W przyszłą niedzielę w Gorzycach dzień skupienia dla narzeczonych początek godz. 16.00.

 

Za tydzień przypada uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Jest to dzień odpustu na Żabkowie. Stąd w przyszłą niedzielę przy kaplicy na Żabkowie o godz.11.00 odprawiona będzie Msza św. – SUMA ODPUSTOWA. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św.

 

Została oddana do odnowienia figura św. Jana Nepomucena z kapliczki przy kościele św. Anny. Figura wymaga całkowitej renowacji. Trzeba zdjąć z niej całą farbę, by przywrócić ją do dawnej świetności.

 

Nasza parafianka, studentka - wraz z młodzieżą z całej Polski wyjeżdża w wakacje na misje. Młodzież ta postanawia poświecić swój czas na pomoc potrzebującym w krajach takich jak: Ukraina, Białoruś, Madagaskar, Kazachstan i Syberia. Bardzo potrzebne jest wsparcie modlitewne jak i materialne, dzięki któremu wolontariusze będą mogli pomagać tym, wśród których będą pracować.

  W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na działalność misyjną wolontariuszy. Szczególnie, że z naszej parafii jest taka osoba.

Papież Franciszek pisze, że trzeba otworzyć nasze serca na potrzeby naszych braci i sióstr z dalekich krajów. Niech dzięki naszym wrażliwym sercom i pomocy, doświadczą oni Bożej miłości, która ma moc zmienić ludzkie serce i czyni wszystkich zdolnymi, do okazywania miłosierdzia".

 

Chłopców pragnących zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 8.00.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim płyta CD zawierająca przemówienia Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed  40 lat.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny U.Śl.

  

  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Gołkowice, siedziba: Gołkowice, 1 Maja 133.