Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

 • XXIX Niedziela Zwykła

 • NIEDZIELA MISYJNA  

  21 październik 2018

  „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” – wołał św. Paweł, Apostoł Narodów. Biada mi, jeśli nie głoszę Ewangelii – powinien zawołać każdy z nas. Poprzez chrzest zostaliśmy włączeni do Kościoła, który jest misyjny. Jeśli zatem swoim życiem nie będziemy głosić Ewangelii, stracimy swoją tożsamość. Warto tę prawdę przypominać sobie często, a szczególnie dziś, gdy obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Biada mi, jeśli przestanę głosić Ewangelię, bo Kościół, do którego należę, ze swojej natury jest misyjny. Swą łączność z Kościołem zachowam tylko wtedy, gdy będę swoim życiem głosił Chrystusa.    

 • Kolekta dzisiaj zebrana przeznaczona jest na misje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.15.

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła oraz o święte i liczne powołania do służby w Kościele szczególnie z naszej parafii. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny.

 

Spotkanie członków Koła Misyjnego o godz. 16.00.

 

Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na tym nabożeństwie.

 

Nabożeństwo do św. Charbela połączone z różańcem w poniedziałek o godz. 17.00.

 

Po Mszach św. przyjmowane są intencje mszalne na przyszły rok.

 

Msza św. szkolna w środę o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci na swoją mszę świętą a wcześniej o 17.15 nabożeństwo różańcowe.

 

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej i wczesnej komunii świętej w czwartek o godz. 18.30.

 

Zapraszamy chłopców, którzy pragną zostać ministrantami na spotkanie w sobotę o godz. 8.00 do salki katechetycznej.

 

W związku z nabożeństwami różańcowymi. Kancelaria parafialna w październiku w czwartki czynna będzie od godz.16.00 – 16.45.

 

Codziennie od 3 listopada będziemy polecać imiona zmarłych zalecanych, ofiarując za nich różaniec. W czwartek modlitwy o godz. 15.15, a od czwartku od godz. 16.15. Zalecania przyjmuje się w zakrystii i kancelarii.

 

Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej. Jest do nabycia: „Gość Niedzielny”, w nim artykuły: dlaczego wielu przyjmuje komunię świętą w stanie grzechu ciężkiego, o rewolucjach w emeryturach, które się szykują w przyszłym roku, są „Misyjne Drogi”, „Rycerz Niepokalanej” oraz parafialny informator „Promyk od Krzyża”.

 

 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na  potrzeby naszej parafii (budowa szalet).

  

Życzymy pełnego nadziei i pokoju świętowania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się tygodniu.

 

 

 

  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Gołkowice, siedziba: Gołkowice, 1 Maja 133.