32 / 472 - 73 - 85

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Anny

w Gołkowicach

 

 p a r a f i a   w   i n t e r n e c i e

Adres facebook

https://www.facebook.com/Parafia-Podwy%C5%BCszenia-Krzy%C5%BCa-%C5%9Awi%C4%99tego-i-%C5%9Bw-Anny-510779332451078/?fref=ts

 

REPORTAŻ TVP 3 KATOWICE 

Z POŚWIĘCENIA GROTY ŚW. BARBARY W 30 LECIE POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

http://www.katowice.tvp.pl/28090428/4122016

 

 

REPORTAŻ TVP 3 KATOWICE 

Z MSZY ŚW. KU CZCI ŚW. BARBARY W 30 LECIE POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=REPORTAZ+ZE+MSZY+SW.+BARBORKA+GO%C5%81KOWICE&spf=68

 

 

GMG ŚDM KRAKÓW    PARAFIA GOŁKOWICE
https://www.youtube.com/watch?v=qPHQmjipC3Y

 

Katowice Muchowiec Góra Karmel
https://www.youtube.com/watch?v=DDkCUIfKEek

 

 

MSZA ŚW BARBÓRKOWA 3 GRUDZIEŃ 2017

http://katowice.gosc.pl/gal/spis/4354093.Barborka-w-Golkowicach

 

http://radioem.pl/doc/4353061.Msze-Barborkowe-GALERIA

 

http://www.telemagazyn.pl/tv/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-podwyzszenia-krzyza-i-sw-anny-w-golkowicach-2012049/

 

https://www.nowiny.pl/134067-arcybiskup-na-barborce-w-golkowicach-zdjecia.html

 

https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,abp-wiktor-skworc-w-golkowicach-postulujemy-obnizenie-cen-wegla-gazu-i-oleju-opalowego,wia5-3266-16496.html

 

http://info.wiara.pl/gal/pokaz/4354093.Barborka-w-Golkowicach/3

 

 

 

 

1. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

2. PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 

 

3. PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA

 

4. MŁODZIEŻOWA RADA PARAFIALNA

 

5. RODZINA RODZINIE

 

6. CHRZTY

 

7.  ŚLUBY

 

8. ZMARLI

 

 

 

 

        1 Niedziela Wielkiego Postu

         18 Luty 2018

 

Rozpoczęliśmy święty Czterdziestodniowy Post. Liturgia jego pierwszej niedzieli ukazuje nam Jezusa Chrystusa, który przez walkę z szatanem uświęcił okres pokuty. Tak też i Kościół podejmuje w tym czasie walkę ze złem, żywiąc się słowem Bożym i Eucharystią. Trzeba, abyśmy szerzej otwierali serca na głos Boga, a także gorliwiej uczestniczyli w Eucharystii. Tu znajdziemy prawdziwy Chleb, który zapewni nam życie.

 

 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest jałmużną postną

 

1. 1. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosić będzie ks. Dawid Maślanka z parafii

     WNMP w Wodzisławiu Śl.


2. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, modlimy się w sposób szczególny o trzeźwość narodu. Powstrzymajmy się od napojów

   alkoholowych, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wiernych do pełnienia uczynków pokutnych i dzieł miłosierdzia. Z tyłu kościoła wystawiona jest księga trzeźwości.


3. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci – środa godz.16.30 przed Mszą św. szkolną.


4. W każdy piątek zapraszamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 16.15. Przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami polecać będziemy Panu Bogu naszych zmarłych. Zalecenia można składać w zakrystii.

     Przypominamy, że każdy, kto odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki 

     odpustu.


5. W środę o godz. 19.00 spotkanie młodzieży rocznika 2001 w ramach formacji przygotowania dalszego do sakramentu małżeństwa.


6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz.17.30. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św.


7. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od 5 Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 18 do 20 marca. Rekolekcje będzie głosił ks.

   Wojciech Drobiec z parafii św. Jana Chrzciciela w Łaszewie archidiecezja częstochowska.


8. Rekolekcje szkolne prowadził będzie o. Bartłomiej Sumara dominikanin.


9. Po mszach przyjmowane są ofiary za ławki.


10. W przyszłą niedzielę przed kościołami całej Archidiecezji zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.


11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest również Mały Gość. 


Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła

 

  

Na trud wielkopostnej odnowy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

                                                                           

        PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

18.02.20178– 25.02.2018r.

 

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 luty 2018 r.
7.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Antoni Fulek w roczn. żonę Otylię zięcia Eryka rodziców.
9.00 – Do Opatrzności Bożej MBNP i św. Anny o potrzebne łaski Boże błogosławieństwo, opiekę, zdrowie w intencji Róży Bógdoł w 90 

            urodziny.
11.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Hildegardę Wodecki w 15 roczn. śm.
    15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Piotra Marek w 1 roczn. śm.


Poniedziałek – 19 luty 2018 r.
6.15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu.
6.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
7.00 –  Do Miłosierdzia Bożego za + Marię Ludwika Surma rodziców Chłapek Albertynę męża ++ z ulicy Sobieskiego.


Wtorek – 20 luty 2018 r.
6.00 – Modlitwa różańcowa.
6.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
7.00 – Do Opatrzności Bożej MBNP i św. Anny o potrzebne łaski Boże błogosławieństwo, opiekę, zdrowie

           w intencji Adelajdy Nogły w 93 urodziny.


Środa– 21 luty 2018 r.
 6.00 – Modlitwa różańcowa.
 6.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
7.00 –  Do Miłosierdzia Bożego za + Jana Wawrzyniak w 7 dzień po śm.
   16.30  - Droga Krzyżowa dla dzieci
17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Gertrudę Banot męża syna rodziców z obu stron.


Czwartek – 22 luty 2018 r.
6.00 – Modlitwa różańcowa.
6.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
7.00 –  Do Miłosierdzia Bożego za + Eufemię Poloczek męża Franciszka rodziców z obu stron.
17.00 – Do Opatrzności Bożej i MBNP i św. Charbela o potrzebne łaski Boże błogosławieństwo, opiekę, zdrowie

            w intencji Andrzeja i Magdy o jedność i zgodę.
   17.30 – Nabożeństwo do św. Charbela.


Piątek– 23 luty 2018 r.
6.00 – Modlitwa różańcowa.
6.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
7.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Bernarda i Annę Walter córkę 2 synów wnuczkę Ewę Engelberta Brzoza 2 żony syna 2 córki

           3 zięciów rodziców z obu stron.
    16.15 – DROGA KRZYŻOWA
17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Elfrydę Leonarda Hojka rodziców.


Sobota– 24 marzec 2018 r. 
6.00 – Modlitwa różańcowa.
6.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
7.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Seweryna Helenę Rudolfa Jana Popek pokrewieństwo ++ z rodziny Zarzyna.
   13.00 – Do Opatrzności Bożej MBNP i Aniołów Stróżów o potrzebne łaski Boże błogosławieństwo, opiekę, zdrowie

               w intencji dziecka Hanny Mazur w I rocznicę chrztu św. jej rodziców i chrzestnych.
16.00 – św. Anna: Do Miłosierdzia Bożego za + Elżbietę Haraf w 30 dzień po śm..


II Niedziela Wielkiego Postu – 25 luty 2018 r.
7.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Jacka Marek we wspomnienie urodzin.
9.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Bolesława Ucher rodziców rodzeństwo teściów ++ z rodzin Ucher, Czyż Mańka Banot.
11.00 – Do Opatrzności Bożej MBNP i św. Anny o potrzebne łaski Boże błogosławieństwo, opiekę, zdrowie w intencji Katarzyny.
    15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Alojzego Łaciok ojca Józefa.

 

 

   

 

 

 

 

DUSZPASTERSKA  RADA  PARAFIALNA


                                                                                                                                    1. Baranek Ewelina         
                                                                                            2. Dobisz Stanisław      
                                                                                            3. Karasek Bronisław   
                                                                                            4. Kaszta Bogusława    
                                                                                            5. Larysz Janusz            
                                                                                            6. Marek Barbara         
                                                                                            7. Papierok Maria        
                                                                                            8. Polnik Krzysztof    
                                                                                            9. Pytlik Jan                  
                                                                                          10. Ranoszek Maria 
                                                                                           11. Spień Zenon 
                                                                                          12. Stabla Eugenia 
                                                                                          13. Tomas Antoni 
                                                                                          14. Tomas Aurelia 
                                                                                          15. Wesper Marek 

 

       

 

 

MŁODZIEŻOWA RADA  PARAFIALNA

 

     1. Herman Katarzyna

 2. Mazur Agnieszka

3. Mendrela Marek

 

 

 

 RODZINA RODZINIE

 

Odpowiadając na prośbę Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, jako Parafia włączyliśmy się w program Caritas Polska Rodzina Rodzinie, i przez 6 miesięcy wspierać będziemy rodzinę Jemma Kamel Sawmeh z Syrii, kwotą 510 zł.


Również członkowie Róż Różańcowych naszej parafii wspiera rodzinę Majeda Jehrael Dayekh.

 

Gdyby jakaś osoba fizyczna lub wspólnota z naszej Parafii zechciała włączyć się w całkowitą bądź cząstkową pomoc innej rodzinie, to odsyłamy do strony: www.rodzinarodzinie.caritas.pl. Prosimy całą Wspólnotę, jak i poszczególne grupy modlitewne, o włączenie tej rodziny i innych wspieranych rodzin w swoje intencje modlitewne.

 

Przekazane środki trafią do Caritas Syria, które otaczają opieką tę rodzinę. Znają dobrze ich potrzeby. W ramach przesyłanej przez nas kwoty przekażą to, co jest najbardziej w danym momencie niezbędne dla rodziny. Będą też prowadziły monitoring potrzeb i realizacji pomocy.

 

RODZINA RODZINIE - Serwis spersonalizowanej pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego www.rodzinarodzinie.caritas.pl

 

 

 chrzty

 

       Nazwisko imię

   

1. Warło Liliana Julia
2. Turek Lidia Maria
3. Krypczyk Karolina Stefania

4. Grzonka Lena Grażyna
5. Jureczko Filip Adam

6. Targosz Szymon Ryszard
7. Koza Filip Andrzej
8. Wolak Monika
9. Grabiec Liliana Klara
10. Mazur Hanna Martyna
11. Korbel Szymon Filip

 12. Tolarz Olimpia Wiktoria
13. Amelia Firut
14. Duda Paweł Karol
15. Antończyk Szymon Grzegorz
16. Hojka Michał Stanisław
17. Zając Mikołaj Przemysław
18. Kowalska Lena Jadwiga
19. Kurdziel Katarzyna Maria

20. Kelner Jakub Józef
21. Sitko Maja Izabela

22. Płachecka Marta Wiktoria

23. Spandel Wojciech Franciszek

24. Alicja Magdalena Cyroń

25. Maja Radzanowska

26 Tymoteusz Jan. Przybyła

27 Adam Edward.Zawadzki

28. Alicja Oliwia Polnik

29. Szczepanek Karol Krzysztof

30.Szczepanek Hanna Maria

31. Moszczyński Michał

32. Gruszka Nadia Barbara

33. Mateusz Mikołaj Mencner

34.Dominika Daria Lincner

35. Marta Anna Baranek

36. Stanisława Anna Goszyc

37. Baranek Marta

38. Rusznicki Adam

39. Bosacka Rozalia

40. Grym Filip

41. Kaleta Maja

42. Gojowy Kuba

43. Grabiec Wojciech

         

 

 

ŚLUBY

 

  1. Oślizło Mirosław               Plutowska Izabela                28.01.
  2. Kopiec Krzysztof                Kołodziej Anita                    22.04.
  3. Bałdyga Kamil                    Kiermaszek Dorota              22.04.
  4. Goszyc Dawid                     Mandel Agnieszka                06.05.
  5. Nademlejsky Lukas             Winiarska Klaudia                24.06.
  6. Andrzejczuk Grzegorz       Pawlenka Judyta                   01.07.
  7. Muras Mateusz                  Musioł Anita                        02.07.
  8. Porwoł Paweł                    Caniboł Agnieszka                 11.07.
  9. Nowak Łukasz                   Serwotka Małgorzata          22.07.
  10. Jaksik Krzysztof                Grzonka Aleksandra             29.07.
  11. Maciejczyk Dariusz           Jolanta Durczok                   03.08.
  12. Gęsikowski Grzegorz        Erbel Katarzyna                    05.08
  13. Brzoza Roman                  Marek Daria                        14.08
  14. Skoczylas kacper              Twardzik Alina                    26.08
  15. Solak Adrian                    Adamczyk Monika               02,09
  16. Nowik Jan                         Dróżdż Joanna                     05.09
  17. Wagner Mateusz              Reclik Lucyna                       23.09
  18. Jóźwik dawid                    Majzner Magdalena             29.09
  19. Dytko Krzysztof              Musioł Weronika                  21.10
  20. Grzonka Maciej               Bem Dominika                        26.10
  21. Wojtek Szymon                Łaciok Anna                           28.10

 

ZMARLI 2017

 

                     STYCZEŃ

  1. Kurpińska Janina lat 67
  2. Mieszaniec Ryszard lat 50

                       LUTY

  1. Marek Piotr lat 45
  2. Bienia Józef lat 79

                    MARZEC

  1. Szuścik Bronisław lat 75
  2. Retelewski Tadeusz lat 78

                 KWIECIEŃ

  1. Hibner Anna lat 81
  2. Tomas Genewefa lat 86
  3. Łęcka Józefa lat 81
  4. Tkocz Katarzyna lat 46

                     MAJ

  1. Czyż Piotr  lat 95
  2. Sitek Anna lat 83

                   Wrzesień

  1. Bujok Franciszek  lat 57
  2. Wziętek Stanisław

 

               Październik

   1. Kucharczyk Janina lat 70

  2. Gniewek Franciszek lat 57

 

Grudzień

1. Serwotka Jan  lat 56

2. Herman Oswald  lat 88

 

 

 

 

               

 

 

                                                                                  

  

CHMURA TAGÓW

Parafia Podwyższenia

Krzyża Świętego i św. Anny w Gołkowicach,
Parafia w Gołkowicach,
Strona parafii w Katowicach,
Projekt graficzny strony,
Regularna aktualizacja strony,
Parafialna strona www.

KANCELARIA PARAFIALNA

 

Poniedziałek, Środa i Piątek:

 7.oo - 9.oo

 

 

Czwartek:

7.oo - 9.oo i 17.oo - 18.oo

 

 

Wtorek, Sobota i Niedziela:

Nieczynne

 

SZYBKI KONTAKT

  Adres:

ul. 1 Maja 133 | 44-341 | Gołkowice

 

 

Telefon:

32 / 472 - 73 - 85

+ 48 504 32 01 21

 

 

E-mail:
golkowice@archidiecezjakatowicka.pl

 

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 349260 gościem.